OGŁOSZENIA

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, czas, w którym czcimy Jezusa, przychodzącego z miłością i pokojem. Z tym pokojem i miłością w sercu zasiądźmy do naszych stołów wigilijnych dzieląc się tradycyjnie opłatkiem, symbolem Chrystusa.


Z okazji tych pięknych świąt, całej Rodzinie Parafialnej, gościom, sympatykom naszej parafii, życzymy opieki Bożej na każdy dzień, miłości od najbliższych, zgody w rodzinach, dobrego zdrowia i pokoju z bliźnimi. Wszystkim znajdującym się w trudnych warunkach życiowych, podeszłym wiekiem i chorym, życzymy z całego serca, aby Chrystus – Książe Pokoju, Miłości i Dobroci – odmienił ich trudny los, umocnił ich w chwilach cierpienia i troski.
                                                                        Wasi duszpasterze


  1. Wigilia w tym roku przypada w niedzielę, dlatego Msze św. będą odprawiane o godz. 9.00 i 11.00 (Mszy o godz. 17.00 nie będzie). PASTERKA o godz. 23.00. Przed pasterką tradycyjne śpiewanie kolęd od godz. 22.15. oraz podzielimy się opłatkiem. Prosimy o przyniesienie opłatka ze swojego stołu rodzinnego, by podzielić się nim razem w naszej rodzinie parafialnej. Zapraszamy.
  2. W Boże Narodzenie i w II dzień Świąt Msze św. O godz. 9.00/11.00/17.00/
  3. 31 grudnia, w ostatni dzień roku, od godz. 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, modlitwy dziękczynne za miniony rok i uwielbienie Boga za wszelkie łaski.
  4. W Nowy Rok i w Trzech Króli, Msze św., jak w niedzielę
  5. Po świętach Bożego Narodzenia rozpoczynamy tradycyjnie odwiedziny duszpasterskie tzw. kolędę. Udamy się do Waszych domów, do Waszych rodzin, aby w imię Chrystusa wypraszać błogosławieństwo Boże. Odwiedziny te zechciejmy przeżyć jako akt religijny. Przyjmując kapłana po kolędzie wyznajemy swoją wiarę i przynależność do Parafii a przez nią swoją łączność z Kościołem Powszechnym. W trakcie wizyty kolędowej jest zawsze modlitwa pod przewodnictwem kapłana, błogosławieństwo rodziny, domu lub mieszkania i rozmowa duszpasterska.
Copyright © Parafia Serock 2017

Search